Kane

Karşımıza Undertaker'ın acı nedir bilmeyen kardeşi olarak çıktı ve bir günlüğüne WWF şampiyonu oldu. O günlerden beri biraz inandırıcılığını kaybeden Kane, son bir kaç senedir maskesiz olarak eski şanını aramakta.

Kane

Hazırlayan: Hakan Haktanır

Güreşçi: Kane
Gerçek İsmi: Glenn Jacobs
Doğum Tarihi: 26 Nisan 1968
Memleketi: Knoxville, Tenessee
Bitirici Hareketi: Chokeslam from Hell, Tombstone Piledriver

Önemli Kemerleri:

WWF Heavyweight title, ECW Heavyweight Title
WWF Tag Team titles w/Mankind (2)
WWF Tag Team titles w/XPac
WWF Hardcore title
WWF Tag Team titles w/Undertaker (2)
WWF Intercontinental title (2)
WCW Tag Team titles w/Undertaker
WWE Tag Team titles w/Hurricane
(WWE) World Tag Team titles w/Rob Van Dam
(WWE) World Tag Team titles w/The Big Show

JACOBS ve ESKİ KARAKTERLERİ:

İspanya'da doğan Jacobs, Nashville, Tennessee'de büyüdü. Kendisini manyak bir dev olarak tanısak da aslında üniversiteden İngilizce ve Öğretmenlik diplomasına sahip ve yedek hocalık da yapmış birisi (Amerika'da okuldaki hocalar hasta oldukları için veya başka nedenlerden derse gelmezse Kane gibi bir yedek hoca karşınıza çıkabilir).

Jacobs, öğretmenlik kariyerini bir köşeye bırakıp güreşçi olmaya karar verince Dean Malenko ve Ray Candy'den eğitim gördü ve 1992'deki ilk maçına hazırlandı. İlk yıllarını daha çok Memphis bölgesinde salakça karakterleri canlandırarak gerçekleştirdi. Bunlardan bir tanesi "Christmas Creature", yani Noel Canavarı idi. Şimdi gözümde canlandırıyorum: Noel Baba şampiyon olmuştur, sonra birden müzik çalar ve her yer kar olur. Noel Canavarı, Noel Baba'ya bir chokeslam yapar, sonra da çocukların hediyelerini kapıp gider.

Jacobs, 1993'de WWF'deki Survivor Series'de gözüktü. Burada Hart ailesinin karşılaştığı takımda, Jerry Lawler tarafından bulunan şövalyelerden biriydi: The Black Knight. Jacobs bir süre bu karakteri bağımsız olarak kullanmaya devam etti.

1995'e geldiğimizde Jim Cornette'e ait Smoky Mountain Wrestling'de Unabomb karakteri altında güreşti. Burada Al Snow ile tag team oldu ve Nisan 1995'de Rock and Roll Express'i yenerek takım kemerlerini kazandılar. Ağustos 1995'de "kaybeden şehri terk eder" maçında Tracey smothers ve Dirty White Boy'a yenildiler.

Ardından Jacobs tekrar WWF'e geldi. Hayır, halen Kane olmamıştı. Karşımıza deli dişçi Dr. Isaac Yankem olarak çıktı. Yankem ne demek derseniz, sanırım dilimize "koparmak" olarak çevrilebilir. Yani adam milletini dişini ağızlarından sökmekten zevk alıyordu. Aslında sanırım dişçiden korkan arkadaşlar için bu Kane karakterinden daha korkunç bir şey. Bu karakter yine Black Knight gibi, Jerry Lawler'a Bret Hart ile olan çekişmesinde yardım etti. Yankem, Hart ile SummerSlam 1995'de ve daha sonra RAW'da bir kafes maçında karşılaştı ve ikisinde de yenildi.

İlerleyen günlerde Yankem güreşmeye devam etti ancak ekranlarda gözükmedi. Daha çok "dark" maçlarda yer aldı. Kevin Nash ve Scott Hall WWF'den ayrılınca Jacobs tekrar kendine ekranda yer buldu. Jim Ross, Diesel ve Razor Ramon'u geri getireceğini söylüyordu. Bir RAW programında da onlara benzeyen iki adam ortaya çıktı ama bunlar tabi ki Nash ve Hall değildi. Jacobs bu hikayede Diesel'e benzeyen adamı canlandırdı. Sanırım söylemeye gerek dahi yok aslında ama bu iki karakter başarılı olmadı. Sahte Diesel ve Ramon da bir süre USWA'de kendilerini gösterdiler. Daha sonra Jacobs, Doomsday karakterine bürünerek USWA Southern Heavyweight şampiyonu oldu, sonra da WWF'e geri döndü.

KANE ÖÇ ALMAK İÇİN WWF'e GELİR:

Jacobs, işe yarayan bir karakter bulmak için çok uğraştı ve Vince McMahon ile yaptığı bir toplantıda Vince ona Undertaker'ın ufk kardeşi olan Kane karakterini önerdi. İlerleyen günlerde Paul Bearer, Undertaker'ın kardeşinin hayatta olduğunu ve onun bir sırrının olduğunu söyledi. Sonunda öğrendik ki Taker'ın ailesinin de öldüğü yangın, aslında Taker tarafından başlatılmıştı. Ama Taker polise yangını Kane'in başlattığını söylemişti. E doğal olarak Kane de intikam almak istiyordu.

5 Ekim 1997'deki Bad Blood'da Undertaker ve Shawn Michaels Hell in a Cell'de karşılaşıyorlardı. Taker maçı alacak gibi gözükürken Kane ilk defa kendini gösterdi. Kane kafesin içine girip Taker’a saldırdı ve Michaels’ın galip gelmesini sağladı.

1998 Royal Rumble’ında Taker WWF kemerini geri alabilmek için bir kez daha Michaels’la, bu sefer bir tabut maçında, karşılaştı. Kane maça karışarak ağabeyini tabutun içine chokeslam ettikten sonra Michaels tabutu kapadı ve galip ilan edildi. Kane ardından tabutun üstüne benzin döktüktü ve yaktı. Ateş söndürüldükten sonra tabut açıldı ancak Taker orada yoktu. Taker nihayet haftalar sonra geri dönüp kardeşi ile Wrestlemania XIV’deki karşılaşmanın altyapısını oluşturdu.

Taker'ın onu 29 Mart 1998'deki Wrestlemania XIV’de yenmesi için üç tane tombstone yapması gerekti. Wrestlemania’dan birkaç sonra da Bearer’ın aslında Kane’in babası olduğu ve Undertaker’ın annesiyle bir ilişkiye girdiği ortaya çıkınca Taker iyice çılgına döndü. Kane ve Taker, 26 Nisan 1998'deki Unforgiven’da ilk Inferno maçında karşılaştılar ve bu maçta Kane’in kolu ateş kapınca Taker galip ilan edildi.

28 Haziran 1998'deki King of the Ring’deki Steve Austin ve Kane arasındaki first blood maçında Taker maça karışıp Austin’ın suratına sandalye ile vurdu. Kanayan Austin da böylece WWF kemerini Kane’e kaybetti. Kane bu maçı kaybederse kendini yakacağını belirtmişti, Taker da bunu engellemek istemişti. Kane'in kemeri tutuşu sadece bir gün sürdü ve ertesi gece Austin'a kaybetti.

Daha sonra Kane, Mankind ile bir takım oluşturdu (menajerleri Paul Bearer) ve 13 Temmuz 1998'de New Age Outlaws'u yenerek takım kemerlerini kaptılar. Bundan 13 gün sonra Vince McMahon takım kemerleri için bir tag team maçı ayarladı. Bir tarafta Taker ve Austin, diğer tarafta ise şampiyonlar Kane ve Mankind vardı. Taker ve Austin iyi çalışmamasına rağmen kemerleri kazandı, ama maçtan sonra Taker iki kemeri de alarak oradan ayrıldı. Ardından bu maçın rövanşında Taker kendisinin Kane tarafından tuş edilmesine adeta izin verdi ve kemerler Kane ve Mankind'a geri gitti.

Ama bu arada Kane ve Mankind'ın arası da bozulmaktaydı ve 30 Ağustos 1998'deki SummerSlam'de Kane maça çıkmayınca takım kemerleri otomatik olarak New Age Outlaws'a gitti. Ardından Kane ve Taker birlikte Bearer ve Mankind’ı bir güzel dövünce de artık iki kardeşin ortak çalışmaya başladığı kesinleşmiş oldu. Böylece WWF tarihinin en güçlü takımlarından biri olan Brothers of Destruction doğmuş oldu.

İlerleyen günlerde Vince McMahon, Austin'ın elindeki şampiyonluk kemeri için 27 Eylül 1998'deki Breakdown’da bir Triple Threat maçı ayarladı. Austin’ın rakipleri Kane ve Undertaker olacaktı. Bu maçta enteresan bir şekilde Taker ve Kane, Austin’ı birlikte tuş ettiler. Bu durumda kemerin yeni sahibini belirlemek için Kane ve Undertaker arasında bir maç yapılması gerekti.

Brothers of Destruction, 18 Ekim 1998'deki Judgement Day'de ittifaklarını bir kenara bırakıp kemer için karşılaştılar. Paul Bearer ringe sandalye ile gelip Taker’a vurmak için Kane’den izin istedi. Kane kabul etti ama sandalyeyi kendisi yedi. Ardından Taker da Kane’e bir tane geçirdi ve artık Taker ve Bearer’ın tekrar bir araya geldikleri belli olmuş oldu. Ama Austin da Taker'a sandalye ile vurunca kemer için güreşen iki isim de yerde kalmış oldu ve Austin bu maço no contest olarak belirledi. Bunun üzerine 15 Kasım 1998'deki Survivor Series'de kemer için bir turnuva yapıldı ve Taker ilk turda Kane'i yendi. Ancak daha sonra da Kane onun maçına karışıp kemeri almasını engelledi.

BIG RED MACHINE:

Ardından sıkça "Big Red Machine" diye anılmaya başlayan Kane, kendini Chyna ile bir ilişkide buldu. Ancak bu 28 Mart 1999'daki Wrestlemania XV'de son buldu ve Chyna ona sandalye ile sadlırdı. Kane de maçı diskalifiye ile kazandı. Bundan kısa bir süre sonra Kane, X-Pac ile takım oluşturdu ve bu ikili 5 Nisan 1999'de Jeff Jarrett ve Owen Hart'ı yenerek takım kemerlerini kazandılar. 31 Mayıs 1999'daki RAW'da APA'ye yenildiler ve kemerleri kaybettiler ama 9 Ağustos 1999'daki RAW'da onlardan kemerleri geri aldılar. Kemerleri donunda bundan iki hafta sonraki SummerSlam'de Taker ve Big Show'a kaybettiler.

Bu mağlubiyet sonucunda Kane ve X-Pac takımı da yavaşça dağıldı. X-Pac eski Degeneration X arkadaşlarına döndü ve bir süre Kane ile çekişti. İki isim önce Survivor Series'de, sonra da Armageddon'da bir kafes maçında karşılaştılar ve Kane galip geldi. İki isim Mart 2000'e kadar birbirleriyle arada sırada karşılaştılar.

Daha sonra Kane tekrar Paul Bearer ile bir araya gelerek (karar ver sen de Bearer) bu sefer Rikishi ile takım oluşturdu. Bu ikili 2 Nisan 2000'deki Wrestlemania 16 'da X-Pac ve Road Dogg ikilisini yendiler. Daha sonra Kane bu sefer tekrar ağabeyiyle birleşti ve bu ikili takım kemerlerinin peşinde koşmaya başladılar. Şampiyonlar Edge ve Christian ile bir sürü maç yaptılar ancak kemerleri ele geçiremediler. Bu birliktelik fazla uzun sürmedi ve 14 Ağustos 2000'deki RAW'da Kane ağabeyini ringin içine chokeslam etti. Bundan iki hafta sonra da iki isim SummerSlam'de karşılaştılar ve bu maç no contest olarak bitti.

İlerleyen günlerde Chris Jericho yanlışlıkla Kane'in üzerine kahve dökünce bu iki isim 2000'nin geri kalanında sıkça çekiştiler. Ocak 2001'de Kane ve Taker tekrar birleşti (manyak mısınız siz be?). 21 Ocak 2001'deki Royal Rumble'da Kane 6. sırada ringe geldi ve 11 ismi eleyerek inanılmaz bir rekora imza attı. Ancak daha sonra Austin tarafından elendi. 1 Nisan 2001'deki Wrestlemania X-7'de Kane, Big Show ve Raven'ı (Hardcore şampiyonu) bir üçlü maçta yenerek Hardcore kemerini kaptı. Bu maçın büyük bir bölümü sahne arkasında gerçekleşti.

Bundan iki hafta sonra Kane Hardcore kemerini Rhyno'ya kaybetti, ancak Kane ve Undertaker nihayet Edge ve Christian'ı Smackdown'da yenerek takım kemerlerini kazandılar. Ancak kemerleri sadece iki hafta tuttuktan sonra Backlash'de Triple H ve Austin'a kaybettiler. 20 Mayıs 2001'deki Judgement Day'de Kane Triple H'i bir zincir maçında yenerek bu sefer de Intercontinental kemeri kaptı. Kane bu kemeri bir ay sonra Albert'a kaybetti.

Invasion hikayesi süresince 9 Ağustos 2001'de Brothers of Destruction, Chuck Pulambo ve Sean O'Haire'i yenerek WCW World Tag Team kemerlerini kazandılar, bundan 10 gün sonra da DDP ve Chris Kanyon'ı yenerek WCW ve WWF takım kemerlerini birleştirmiş oldular. Kemerleri 17 Eylül 2001'deki RAW'da Dudley Boyz'a kaybettiler. Kane bir ay kadar sakatlıklarını iyileştirmek için ortadan kayboldu, ama Survivor Series'de dönüp eliminasyon maçında takımının galibiyetine rol oynadı.

20 Ocak 2002'deki Royal Rumble'da Kane, Kurt Angle tarafından elendi. Bunun üzerine Kane de ilerleyen günlerde Angle'ın maçlarına karıştı ve bu iki isim Wrestlemania X-8'de karşılaştılar. Pek başarılı olmayan bu maçta Angle onun şortunu tutarak tuşu buldu.

Şimdi bir de çok eğlenceli bir bilgi sunacağım size. Mart 2002'de yapılan Weakest Link yarışmasında (En Zayıf Halka), WWE yıldızları yer aldı ve Kane burada birinci geldi. Bu da Kane'in öğretmenlik bilgilerinin hiç de boş olmadığını gösteriyor. Kane finalde Bubba Ray Dudley ile karşılaştı.

25 Mart 2002'deki draftde, Kane 3. isim olarak RAW programına seçildi. Kısa bir süre sonra da eski ortağı ve düşmanı X-Pac (şimdi nWo üyesiydi) ile çekişti ve yaptıkları bir maçta X-Pac onun maskesini koparınca Kane sahne arkasına kaçtı. Kane ameliyat geçirmek zorunda olduğu için de bu olaydan sonra yaklaşık 4 ay ortadan kayboldu.

Ağustos 2002 sonunda döndüğünde taraftarlar biraz hayal kırıklığına uğradılar çünkü Kane artık korkunç özellğini bayağı bir kaybetmişti. Yeni maskesi sevimli bir motif kazanmıştı ve Kane bin bir şaklabanlık yapıyordu (örneğin bir kere Booker T ile spineroonie yaptı). Kane döndüğünde UnAmericans ile çekişti. 23 Eylül 2002'de de Hurricane ile birlikte onları yenerek WWE Tag Team kemerlerini kazandı. Bundan bir hafta sonra da Kane, Chris Jericho'yu yenerek IC kemerini de kazandı ve bir süre omzunda iki kemerle gezdi.

İlerleyen günlerde belki de WWE'nin en aptalca ve iğrenç hikayesi gerçekleşti. Ekim 2002'deki bir RAW programında Kane bir TLC maçı kazandıktan sonra Triple H meydana çıkıp, Kane'in Katie Vick adında bir kadını eskiden öldürdüğünü iddia etti. Ertesi hafta Kane ve Hurricane takım kemerlerini kaybettikten sonra (Jericho ve Christian'a), Kane ringde bu iddia üzerine konuştu ve karakteri tam bir şamar oğlanına döndü. İnsanlara o "acı" hikayeyi anlattı. İşte bu Katie kızımız onun arkadaşıymış da birlitke araba kazası geçirmişler de, falan filan. Sonra Triple H de ringe gelip Kane'in bu kıza öldükten sonra tecavüz ettiğini falan iddia etti.

Neyse, 20 Ekim 2002'de karşılaştılar ve Triple H galip geldi. Ancak hikaye bitmedi ve ertesi gece Triple H bu sefer Kane'in ölü kıza tecavüz ettiğini gösteren bir video yayınladı, ama bu aslında Kane maskesi takan Triple H idi. Ertesi hafta Kane onu bir tabut maçında yendi. Kane, 17 Kasım 2002'deki Survivor Series'de Elimination Chamber maçında yer alan isimlerden biri oldu ancak başarı sağlayamadı. Bir süre Triple H'in adamları Flair ve Batista ile de kavgası oldu ama bunlardan çok önemli bir hikaye çıkmadı.

Sonra WWE baktı ki Kane iyice şamar oğlanı olmuştu, en iyisi onu ne yapacağımızı bilmediğimiz başka bir adamla takım yapalım dediler ve böylece Kane ve Rob Van Dam ortaklığı başladı. Yani alakanın böylesi diyelim. Bu takım bir çok rakiple çekişti ancak o kadar önemsiz bir ortaklık olmultu ki bu iki isim de Wrestlemania 19'da gözükmediler ve ancak programdan evvelki Heat'de takım kemerleri için Sean Morely ve Lance Storm'la karşılaşıp kaybettiler. Neyse ertesi geceki RAW'da 3lü maçta (Morely/Storm, Dudleyz) galip gelip kemerleri kaptılar.

KANE ARTIK MASKESİZ:

Kane 18 Mayıs 2003'de IC kemerini Christian'a kaybetti. 15 Haziran'daki Bad Blood'da da takım kemerleri La Resistance'a gitti. Bu esnada RAW GM'i Steve Austin da artık şamar oğlanı olan Kane'i eski Kane olmaya ikna etmeye çalıştı, daha doğrusu onu sinirlendirerek onun içindeki ateşi alevlendirmek istedi. Kane daha sonra Triple H ile "kemere karşılık maske" maçı yaptı ve kaybedince maskesini çıkarmak zorunda kaldı. Bu durum karşısında kafayı yiyen Kane, Bischoff, Jim Ross, Linda McMahon ve RVD gibi önüne çıkan herkese saldırdı.

RVD ile 24 Ağustos 2003'deki SummerSlam'de karşılaştı ve galip geldi. Evet bir nevi kötü adam Kane böylece geri dönmüştü ve artık maskesizdi. Enteresan olan bir nokta var ama. Herkes maskenin altından ucube bir yaratık beklerken gördük ki Kane belki de WWE güreşçileri arasında en yakışıklı olanlardan biriydi. Yani WWE yine senelerce bizi salak yerine koydu. Mantıken de Kane'in maskeyi kaybettikten sonra sinirlenmesi için aslında fazla bir nedeni yoktu, nihayet doğru dürüst nefes alabildi adam.

Daha sonra Kane, McMahon ailesi üyelerine saldırdığı için bir süre Shane McMahon ile çekişti. Bu çekişmede iki ismin de amacı diğerini sakatlamaktı, onun için sürekli yabancı nesneler falan kullanıldı. 21 Eylül 2003'deki Unforgiven'da Kane Shane'i bir Last Man Standing maçında yendi. Daha sonra 16 Kasım 2003'deki Survivor Series'de de onu bir Ambulans maçında yendi. Gecenin ilerleyen saatlerinde Kane ayrıca Vince McMahon ve Undertaker arasındaki Burried Alive maçında karıştı ve Taker'ın diri diri gömülmesini sağladı.

İlerleyen günlerde Kane, Undertaker artık "öldüğü" için, onun için bir veda konuşması falan yaptı. Nedenlerini açıkladı: Undertaker eskiden bir canavardı, ama taraftarlara yaranmak için ödün vermişti ve zayıf biri, yani ölümsüz değil de tipik bir insan olmuştu. (Haydaaa, Kane, aylar even spineroonie yapan kimdi ya?) Kane ilerleyen günlerde Triple H ve Goldberg ile kemer maçları yaptı ve başarılı olamadı. Bu arada Undertaker'dan da eser yoktu, sahiden ölmüştü ağabeyi.

Derken... 25 Ocak 2004'deki Royal Rumble'da Kane ringdeyken birden ışıklar söndü ve Taker'ın gong sesi duyuldu. Kane de dikkatini buna vermişken elendi. İlerleyen haftalarda Undertaker, bu tür şeyleri yapmaya devam etti. Ringe şimşek çaktırdı, ringi havaya kaldırdı, vesaire.

Nihayet Wrestlemania XX'de Kane ve Undertaker karşılaşınca Taker'ı da tekrar eski halinde gördük. Kane maçın başında bir türlü gömdüğü Taker'ın orada olduğuna inanamadı. Neyse, Kane bu maçta fazla bir varlık gösteremedi ve Taker kolay bir galibiyet aldı.

İlerleyen günlerde Edge ile kısa süreli bir çekime yaşadıktan sonra, Kane dikkatini Lita'ya çevirdi. Lita daha sonra hamile olduğunu öğrendi, Kane de çocuğun babası olduğunu iddia etti. Bunun üzerine Matt Hardy ile çekişmesi söz konusu oldu. Ancak bu esnada Kane ana kemer için de fırsat buldu. RAW programında bir Battle Royal'i kazandıktan sonra 13 Haziran 2004'teki Bad Blood'da Chris Benoit ile karşılaştı, ancak kemeri ele geçiremedi. Hardy ile olan çekişmesine dönersek, Hardy onu 11 Temmuz 2004'deki Vengeance'da yendi, ama Kane 15 Ağustos 2004'deki SummerSlam'de bir "Till Death Do Us Part" maçında galip gelerek Lita ile evlenme hakkını kazandı. 23 Ağustos'taki RAW'da da Hardy'nin tüm çabalarına rağmen bu düğün gerçekleşti.

12 Eylül 2004'deki Unforgiven'da Shawn Michaels, Kane'i bir NO DQ maçında yendi. Ertesi günkü RAW programında Kane, Gene snitsky ile maç yaparken Kane Lita'nın üzerine düştü. Ertesi hafta Lita'nın çocuğu kaybettiğini öğrendik ve Kane çok sinirlenip Snitsky'ye düşman kesildi. 19 Ekim 2004'de yabancı nesnelerin kullanıldığı maçta Snitsky onu yendi ve Kane'in sakatlandığı havası yaratıldı. Kane de böylece film çekimleri için vakit kazandı.

Ocak 2005'de Kane geri döndü ve Snitsky ile yarım kalan çekişmesine devam etti. New Year's Revolution'da da onu yendi. İlerleyen günlerde fazla önemli bir hikayede yer almayan Kane, Wrestlemania 21'de 6 adamlık Money in the Bank Ladder maçında yer aldı ancak bu maçı alan Edge oldu. Bir sonraki ay, kemer maçı için şans yakalamak için yapılan turnuvanın finalinde Lita kocasını sattı ve Edge'in galip gelmesini sağladı. Daha sonra Lita Edge ile evlenmek isterken bunu Kane bozdu, ardından da Edge'i 26 Temmuz 2005'deki Vengeance'da yendi. İlerleyen günlerde RAW'da yapılan maçlarda ise Edge üstün geldi.

Kane yine bir ayın üzerine ortada gözükmedi. Döndüğünde Big Show ile takım kurmaya karar verdi. 1 Kasım 2005'deki Taboo Tuesday'de Murdoch ve Cade'i yenerek takım kemerlerini kazandılar. Yine de fazla takım maçı yapmadılar ve genelde Batista'yı dövmekle meşguldüler. Batista ve Rey Mysterio, Smackdown takım şampiyonları olunca bu iki takım 18 Aralık 2005'deki Armageddon'da karşılaştı ve Kane ve Show galip geldi. 8 Ocak 2006'daki New Year's Revolution'da Kane tekrar Elimination Chamber maçında yer aldı ama yine başarılı olamadı.

2 Nisan 2006'daki Wrestlemania 22'de Kane ve Big Show takım kemerlerini Carlito ve Chris Masters karşısında başarıyla korudular, ancak ertesi geceki RAW'da 5 kişilik Spirit Squad'a kemerleri kaybettiler. İlerleyen günlerde  Kane ve Big Show'un arası bozuldu ve iki isim arasında 30 Nisan 2006'daki Backlash'de yapılan maçta Kane kafayı yiyince maç no contest olarak son buldu. Kane ilerleyen günlerde de yine maçlarda fısıltılar duydu ve kafayı yemele devam etti. Bu olaylar Kane'in yer aldığı "See No Evil" filmine biraz reklam sağlamak içindi.

22 Mayıs'taki RAW'da Kane artık rahatlamıştı. Fısıltıların sona erdiğini söyledi ancak tam o sırada dev ekranda Kane'in eski maskesi alevler arasında belirdi. Ertesi hafta da maskeli bir sahte Kane, gerçek Kane'e maçı sırasında saldırdı. Sahte Kane bir ay boyunca onun maçlarına karışmaya devam etti. Gerçek ve sahte Kane 25 Haziran 2006'daki Vengeance'da karşılaştılar ve sahtesi galip geldi. Ertesi geceki RAW'da sahte Kane yine gerçek Kane'in maçına karışınca, gercek Kane onu maçtan sonra mahvetti. Kane onu bir güzel dövdükten sonra maskeyi ondan aldı ve onu kapıdan dışarı attı. 

17 Eylül 2006'daki Unforgiven'daki rakibi Umaga oldu ve bu maç double countout olarak sona erdi. 9 Ekim 2006'daki özel RAW programında bu iki isim, kaybedenin RAW'dan ayrılacağı bir maçta karşılaştılar ve Kane mağlup olarak RAW'a veda etmek zorunda kaldı. Bunun üzerine 13 Ekim 2006'daki Smackdown'da gözüktü ve yeni güreşçi MVP'ye saldırdı. Böylece Kane'in artık Smackdown'a geçtiği resmileşmiş oldu.

SMACKDOWN: 

27 Ekim 2006'daki Smackdown'da GM Teddy Long, haftaya Kane ve Undertaker'ın takım olarak MVP ve Mr. Kennedy ile maç yapacaklarını açıkladı. Böylece beş sene aradan sonra Brothers of Destruction adlı takımın geri dönme ihtimali doğdu. 3 Ekim 2006'daki Smackdown'da Brothers of Destruction, adı geçen rakiplerini yendi. 5 Kasım 2006'daki Cyber Sunday'de Kane, taraftarların oyu ile bir kez daha kendisini Umaga'nın karşısında buldu ve tekrar mağlup oldu. 26 Kasım 2006'daki Survivor Series'de klasik eliminasyona maçında Cena'nın takımında yer aldı ve Big Show'un takımına karşı mücadele etti. Kane elendi ama takımı yine de galip geldi. 17 Aralık'taki Armageddon'da Kane, MVP'yi bir Inferno maçında yendi.

Royal Rumble 2007'de birbirlerini eleyen Kane ve King Booker, 18 Şubat 2007'deki No Way Out'da karşılaştılar ve Kane galip geldi. Kane daha sonra The Great Khali ile bir çekişmeye girdi ve iki isim 1 Nisan 2007'deki Wrestlemania 23'de karşılaştılar. Bu maçta Kane elinden geleni yapsa da kazanan Khali oldu. Kane 3 Haziran 2007'deki One Night Stand'de sakatlıktan geri dönen Mark Henry ile bir Lumberjack maçında karşılaştı ve mağlup oldu.

Kane'in şansı nihayet 22 Temmuz 2007'deki The Great American Bash'de gülecek gibiydi çünkü kendisi uzun bir süreden sonra ilk defa ana kemer için maç yapma şansı bulmuştu. Ancak bir süredir World Heavyweight Title'ın sahibi Edge ile bir çekişmenin temellerini atmış olan Kane yine birebir bir maç yapma şansını son anda kaçırdı çünkü rakibi Edge, Great American Bash'e günler sakatlandı. Edge 20 Temmuz'da ekrana gelen Smackdown'da kemerini bıraktı ve kemerin yeni sahibini belirlemek için bir Battle Royal düzenlendi. Bunda sona kalan üç isim Batista, Kane ve The Great Khali oldu. Batista ve Kane birbirleriyle uğraşırken, Khali de arkadan gelip ikisini ring dışına yollayarak kemerin yeni sahibi oldu. Aynı gece bu sefer yeni şampiyon Khali'nin The Great American Bash'teki rakibini belirlemek için Batista ve Kane arasında yapılan maçtan sonuç çıkmayınca üş ismin GAB'de bir Triple Threat maçında karşılaşmalarına karar verildi. Yapılan maçta Khali, Kane'i tuş ederek kemerini korudu.

18 Ağustos 2007'de ekranlara gelen Saturday Night's Main Event programında Batista ve Kane takım olarak rakipleri The Great Khali ve Finlay'yi yenmesini bildiler. 26 Ağustos 2007'deki SummerSlam'de de Kane, çekişmeye girdiği Finlay'yi bire bire maçta da yendi. Kane daha sonra bir süre Finlay ile çekişti ve onu SummerSlam'de yendi. Kane kısa bir süre de ECW ismi Big Daddy V ile çekişti. 18 Kasım 2007'deki Survivor Series'de Kane ve Big Daddy V karşı takımlarda yer aldılar ve V, Kane'i eledi. 16 Aralık 2007'deki Armageddon'da da Kane ve CM Punk, Big Daddy V ve Mark Henry ikilisiyle karşılaşıp kaybettiler. Kane, Royal Rumble 2008'de son dörde kalmayı başardı ancak Batista ve HHH tarafından elendi.

Kane, 30 Mart 2008'de yapılan Wrestlemania XXIV öncesinde yapılan Battle Royal maçını kazanarak aynı gece ECW şampiyonu Chavo Guerrero ile maç yapmaya hak kazandı. Kane, bu maça gelindiğinde ringe Chavo'nun arkasından daldı ve onun işini bir chokeslam ile bitirerek uzun bir süreden sonra bir kez daha bir ana kemeri ele geçirmiş oldu. Kane bu kemeri ele geçirmiş olmasıyla da Smackdown kadrosundan çıkıp ECW kadrosuna geçmiş oldu. Kane kemerini Backlash 2008'de de Chavo'ya karşı korumasını bildi. Kane, 23 Haziran 2008'deki Draft'te RAW'a geçti ve bundan altı gün sonraki Night of the Champions'da kendisi, Mark Henry ve Big Show arasında gerçekleşen üçlü maçta Henry'nin galip gelmesi üzerine ECW kemerini kaybetti. 

RAW:

Kane, RAW'a geçtikten sonra ekranlarımıza kafayı yemeye başlamış bir güreşçi olarak yansımaya ve yanında nedeni belli olmayan bir şekilde bir torba taşımaya başladı. Kane'in sürekli olarak "O hayatta mı, yoksa ölü mü?" gibi bir soruyla meşgul olduğu gözlemlendi. Herkesin aklına, torbada Kane'in eski maskesinin yer aldığı ve bu lafın da kendisinin eski maskeli haline bir gönderme olduğu geldi. 11 Ağustos 2008'deki RAW'da Kane, torbanın içinde bir maske olduğunu doğruladı, ancak bu kendisinin eski maskesi değil, Rey Mysterio'nun maskesiydi. Böylece bir süredir sakat olduğu için ortalarda olmayan Mysterio ile de bir çekişmenin temeli atılmış oldu. İki isim ilerleyen haftalarda RAW'da karşılaştılar, sonra da 7 Eylül 2008'deki Unforgiven'da yer alan RAW Championship Scramble maçında yer aldılar. Ardından 5 Ekim 2008'deki No Mercy'de Rey, maskesinin ortada olduğu maçta DQ ile Kane'i yendi. 26 Ekim 2008'deki Cyber Sunday'de de Rey, yapılan No Holds Barred maçında bir kez daha Kane'in üstesinden geldi. İkili arasında devam eden çekişme, 23 Kasım 2008'deki Survivor Series'deki eliminasyon maçlarından birine de yansıdı. JBL'in takımında yer alan Kane, bu maçta da Shawn Michaels'ın takımında yer alan Rey Mysterio tarafından elendi.

Kane, ilerleyen haftalarda WWE Divası Kelly Kelly'ye ilgi duymaya başladığı bir hikayede yer aldı, ancak bundan fazla önemli bir sonuç çıkmadı. Kane 15 Şubat 2009'daki No Way Out'ta World Heavyweight Title için düzenlenen Elimination Chamber maçında yer aldı, ancak başının belası olan Mysterio onun bu maçta da elenmesine neden oldu. Kane, 2 Mart 2009'daki RAW'da gerçekleşen ve Wrestlemania 25'teki Money in the Bank maçının katılımcılarından birinin belirleneceği maçta, rakipleri Mike Knox ve Rey Mysterio'yu yenmeyi başarıyordu. Kane, Wrestlemania'dan önceki son RAW'da Money in the Bank'in sekiz katılımcısı arasında düzenlenen Battle Royal maçında da galip gelerek, Wrestlemania'ya iddialı gidiyordu. Ancak 5 Nisan 2009'daki Wrestlemania'da, Money in the Bank maçını kazanan CM Punk oluyordu. Kane, 13 Nisan 2009'da düzenlenen Draft'te, bir kez daha Smackdown'a geçeceğini öğreniyordu.

TEKRAR SMACKDOWN:

Kane, Draft değişimleri gerçekleşmeden evvel RAW'da yaptığı son maçında CM Punk'a yeniliyordu, ancak 26 Nisan 2009'daki Backlash'te onu yenerek bir nevi öç alıyordu. Kane bir süre ortada gözükmedikten sonra Haziran 2009'daki The Bash'te The Great Khali ile Dolph Ziggler arasında yapan maça karışarak dönüyordu ve Khali'nin yenilmesini sağlıyordu. Kane, Khali ile yeniden başlayan çekişmesinde onu Ağustos 2009'daki SummerSlam'de yendi.

© 2009 Hakan Haktanır

 
Joomla Templates by Joomlashack