2007/12/16: Armageddon

Armageddon 2007 programının incelemesi.

 

Armageddon 2007

16 Aralık 2007 - Pittsburg, Pennsylvania

Hazırlayan: Arda Yokaş

 WWE tanıtım videosuyla şov başlıyor, 3 brand'in spikerleri bize hoşgeldin diyorlar.

Rey Mysterio (c) vs.  MVP - US Championship
Harika bir açılış maçı, iki atletik adamın mücadelesi zevk veren cinsten.

MVP rakibinin sırtına ve koluna çalışıyor. Armlock pozisyonundalar. MVP rakibini o şekilde kaldırıp back drop yapmak istiyor ama Rey ayakları üzerine inip MVP'nin arkasından harika bir hurracanrana yapıyor. Rey üst iplerden springboard crossbody yapıp tuşa gidiyor, MVP 2'de kalkıyor.

Rey üst iplerde yine MVP onu aşağı atmak için geliyor ama Rey üstün çıkıp MVP'yi uzaklaştırıyor. Sonrasında west coast pop izliyoruz Rey'den. Rey bir de legdrop ekliyor. Arabian Press de yapıp tuşa gidiyor, MVP yine kurtuluyor. Rey iplerden güç alıp ileri atıldığında MVP clothesline'la yıkıyor onu. Rakibini köşeye götürüp yumrukluyor. Rey'i ring dışına atmak istiyor ama Rey iplere tutunup apron'a çıkıyor sadece. Rey hurracanrana'yla ringe geri dönüyor. Tuşa gidiyor yine, MVP kurtuluyor.

Rey yine üst iplerdeyken MVP tekmesini Rey'e geçiriyor. Tuşa gidiyor ama Rey kurtulmayı başarıyor. MVP inverted DDT yapma düşüncesinde ancak Rey hareketi lehine çevirip DDT buluyor. Rey tuşa gidiyor, MVP kalkıyor.

Rey, MVP'yi iplere atmayı başarıyor. 619 zamanı. Rey iplerden sekiyor, 619'u vurdu sayılır, ancak MVP son anda kendisini ring dışına atıyor. Rey de üst iplerden harika bir hurracanrana'yla MVP'yi buna pişman ediyor. Rey hakem 6'yı saymışken geri dönüyor ama MVP dönmemeyi tercih ediyor. Count-out'la kazanan Rey Mysterio.

Arka alanda Jeff'le röportaj var. Todd Grisham bu geceki maçının kariyerinde en önemli maç olup olmadığını soruyor. Hardy geçmiştede birçok önemli maça çıktığını, ve yine aynı şekilde hissettiğini söylüyor. Korkusuz. . .

Big Daddy V & Mark Henry vs.  CM Punk & Kane
PPV'nin en berbat maçı bence, uzun süren bir çekişme, artık bitse iyi olacak.

Kane ve Henry ringde. Kane bir clothesline'la rakibini köşeye gönderiyor. Sonra bir clothesline daha yapıyor. Birde big boot ekliyor Kane. Henry hala ayakta. Kane üst iplerden flying clothesline yaparak sonunda yıkıyor onu. Kane chokeslam için elini kaldırıyor. Sonra V'yi farkedip ona saldırıyor. Bu sırada Henry, Kane'i köşeye sıkıştırıp V'yle birlikte saldırıyor.

V tag alıp ringe giriyor. V harika bir sitdown powerbomb yapıyor! Tuşa gidiyor ama Punk tuşu bozuyor. V ayağa kalkan Kane'e bir clothesline yapıyor. Sonra bir de splash çekiyor. Henry tag alıyor. V dışarı çıkmayı reddedip running splash çakıyor köşedeki Kane'e. Henry bearhug bağlıyor. Kane savaşarak kurtuluyor, Punk'a tag çıkarmak istiyor ama Henry izin vermiyor.

V tag alıp ringe giriyor. Kane sonunda yumruklarla geri geliyor ama clothesline yiyip yine kendini yerde buluyor. Henry ringe giriyor ama DDT yiyip ringe gömülüyor. Punk sonunda aradığı eli buluyor, ringe giriyor. Punk hızlı tekme kombinasyonlarıyla V'yi köşeye gönderiyor. Bulldog deniyor ama V onu ittiriyor. Punk'dan bir drop-kick ve V tek ayağı üzerinde şimdi. Henry saldırıyor ancak Kane yardıma koşuyor ve iki dev ring dışına uçuyorlar.

Punk springboard clothesline deniyor ama Striker apron'dan ringe atlayınca hareketi yiyen o oluyor. V rakibini omzuna alıp Samoan Drop yapıyor. Tuşa gidip temiz bir şekilde maçı kazanıyor.

Edge ve Vickie var. Vickie, Edge'in bu gece kemeri kazanacağından o kadar emin ki kutlama hazırlığı yapıyor. Saçma şekilde genç aşıklar gibi oynaşıyorlar, hiç yakışmamış.

Shawn Michaels vs.  Mr.  Kennedy
İki adam PPV'nin en harika maçlarından birisini imza attılar. Uzun ve bir o kadar da mükemmel bir mücadele.

Kennedy kolundan sakat ve rol icabı olup olmadığ bilinmiyor. Kennedy köşedeki rakibine dizini geçiriyor. Kennedy backbreaker yapıp tuşa gidiyor, HBK kalkıyor 2'de. Bir backbreaker daha. Sonra dizini HBK'in sırtına geçirerek bir çeşit submission uyguluyor.

HBK taraftarlarından güç alıp yuvarlanıyor. Ancak Kennedy seri yumruklarla tekrar üstünlüğü eline alıyor. Kennedy üst iplerden HBK'ye splash deniyor ama HBK çekiliyor, Kennedy de ayakları üzerine düşüyor. HBK onu bir yumrukla sersemletiyor. Kennedy de aynı şekilde cevap veriyor.

Kennedy rakibini yere yıkıp chin-lock bağlıyor. HBK kurtulmaya çalışıyor ve sonunda başarıyor. Kennedy'i de back body drop'la ring dışına gönderiyor. HBK flying forearm'la rakibini ring dışında da rahat bırakmayacağını gösteriyor.

Ringe dönüyoruz ve HBK atomic drop'la Kennedy'e acı vermeye devam ediyor. Üst iplerden elbow drop geliyor! SCM için ayağını ringe vurmaya başladı bile. Kennedy tekmeden sıyrılıyor ve ani bir roll-up deniyor ancak HBK 2'de kurtulmayı başarıyor. Kennedy flatline yapıp maçı bitirmek istiyor ama HBK sunset flip'e çeviriyor hareketi ve tuşa gidiyor, Kennedy son anda kurtuluyor.

Kennedy rakibini bir tekmeyle köşeye gönderiyor. Kennedy flatline buluyor, artık HBK yerde. Kennedy saydırıyor ama HBK son anda kalkıyor! Kennedy STO arıyor bu sefer, HBK iplere tutunup kurtuluyor. Kennedy DDT deniyor, HBK izin vermiyor. Kennedy arkasını dönüyor ve. . . SCM!! HBK hızlı şekilde tuşa gidiyor ve temiz şekilde maçı kazanıyor.

Royal Rumble videosu izliyoruz.

Randy Orton'la röportaj var. Orton, Jericho'nun ağzını bu gece kapatacağını söylüyor.


Jeff Hardy vs.  Triple H
Evet kazanan Royal Rumble 2008'de WWE kemeri için maça çıkacak. Jeff'e verilen push devam edecekse kazanması gerek. Öte yandan HHH'in kemer alma zamanı geldi mi bakalım. . .

HHH sleeper bağlamış vaziyette. Hardy onu köşeye ittiriyor, hareket bozuluyor. Hardy bir drop-kick buluyor. İki adam ringin ortasında yumruklaşmaya başlıyor sonra. HHH clothesline arıyor, Hardy eğiliyor ve ipleri de kullanarak clothesline yapıyor. Hardy köşede de yumruklamayı sürdürüyor. Ancak drop-kick'i ıskalayınca HHH'e şans doğuyor.

HHH yumruk atmak istiyor, Hardy engelleyip clothesline'la onu dışarı gönderiyor. HHH gidip ringe sokuyor. Sonra üst iplerden crossbody yapıyor ve tuşa gidiyor, HHH 2'de kalkıyor. Hardy moonsault buluyor! HHH yine 2'de kalkıyor. Hardy twist of fate arıyor ama HHH engeleyip DDT yapıyor.

Hardy crucifix yapıyor ama HHH yine kalkıyor 2'de. HHH sinirleniyor, kızgın şekilde yumruklamaya başlıyor rakibini. Köşede pestilini çıkartıp splash için atılıyor ama Hardy çekiliyor. Mule kick ve drop kick geliyor Hardy'den. Hardy üst iplerde çıkıyor, Swanton geliyor! Tuşa gidiyor Hardy ancak son anda elini kaldırıyor HHH.

HHH hızlı şekilde ayağa kalkıp ani bir Pedigree arıyor, Hardy kaçıyor ama HHH yakalayıp spinebuster yapıyor! Pedigree zamanı geldi. Ancak Hardy hareketi lehine çevirip inside cradle buluyor. HHH daha ne olduğunu anlayamadan hakem 3'e kadar sayıyor ve maçı kazanan Jeff Hardy.

Yani Hardy'nin alacağı push devam edecek, Royal Rumble için bir maç belli oldu bile.

Khali vs.  Finlay
Geçen Smackdown'da da hikaye devam ettirilmişti. Bu maçın da bir anlamı çıkmıştı.

Khali ve Fİnlay yüz yüze. Khali doğrudan rakibini köşeye atıyor, yumruklamaya başlıyor orada. Finlay ring dışına kaçıyor, Khali izliyor. Khali rakibinin kafasını anons masasına çarpıyor. Finlay kaçma çabasıyla apron'a çıkıyor. Finlay apron'dayken Khali'yle aynı boyda. Rakibini oradan tekmeliyor, sonra ringe giriyoruz.

Khali ünlü yumruğunu atmak istiyor, Finlay sıyrılıyor ama sonunda big boot'la yere düşüyor. Nerve hold bağlanıyor. Finlay zar zor iplere ulaşıyor. Khali rakibi iplere tutunmuşken Vice Grip bağlıyor, hakem de ayırıyor.

Khali bir slam çekiyor. Khali köşedeki korumaları çıkartıyor şimdi. Finlay bu sırada shiellelagh darbesiyle maçı kazanmak istiyor ama double handed chokeslam yiyor. Hornswoggle ringe giriyor ve hakem hala köşeyle uğraşırken shiellelagh'la low-blow çekiyor! Finlay kendine gelip tuşa gidiyor ve berbat maçı kazanıyor.

Khali'yi uzun süreden sonra ilk defa adam gibi güreşirken gördük sanırım.

Randy Orton (c) vs.  Chris Jericho - WWE Championship
Jericho gelir gelmez kemeri alabilecek mi? Yoksa Jericho boş mu konuşuyor, göreceğiz.

Orton rakibini omzunu köşeye çarpıyor. RKO denemesi, Jericho back slide'a çevirip tuşa gidiyor ama olmuyor. Orton yine rakibini köşeye çarpıyor, bu sefer superplex yapıyor ama Jericho 2'de kalkıyor.

Orton drop-kick'i ıskalıyor. Jericho walls of jericho'yu bağlamak üzere. Orton kurtuluyor ama Jericho bir enziguri ve bulldog yapıyor. Jericho lionsault arıyor, Orton dizini koyunca Jericho acıyla bağırıyor. Orton RKO deniyor, Jericho kurtulup rakibini yere yıkıyor. Ve bu sefer Lionsault'u buluyor! Herkes maçı bitti sanıyor bu arada, spikerler de dahil.

Ancak Orton ayağa kalkıyor ve iki adam köşede yumruklaşmaya başlıyor. Ring dışına gidiyorlar. Orton rakibini Smackdown anons masasına yapıştırıyor. Jericho anons masasından Orton'un üzerine uçuyor. Bu arada JBL'le aralasında bir atışma oluyor Jericho'nun. İki adam ringe giriyor sonra.

Jericho bekliyor, Codebreaker zamanı. Ancak Orton izin vermeyip hareketi powerbomb'a çeviriyor. Orton klasikleşmiş ünlü tekmesini atmak istiyor, Jericho, Walls of Jericho'ya çeviriyor! Orton iplere tutunmak üzere ama Jericho onu yine ringin ortasına çekiyor. Bu sırada JBL ringe girip Jericho'yu tekmeliyor ve hakem de DQ kararı verip zili çalıyor.

JBL birkaç küfredip gidiyor, Orton ise RKO yapıyor.

Beth Phoenix (c) vs.  Mickie James
Aslında Beth'in yenilmeyeceği çok belli.

Maç aslında çok hoş. Mickie elinden geleni yapıyor ama Beth bir sürlü boyun eğmiyor. Finisher da yaptı Mickie ancak Beth yine ayağa kalkmayı bildi.

Sonlara doğru Mickie iki tane Thesz Press yapıyor ama Beth 2'de kalkıyor. Doğrudan yüze drop-kick, Beth yine kalkıyor. Missile drop-kick, Beth tuş olmuyor.

Mickie rakibini yumruklarlen Beth göğüse bir tekmeden sonra Fisherman Suplex yapıyor ve temiz şekilde maçı kazanıyor.

Tazz main event için Smackdown anons masasına geliyor bu arada.

The Undertaker vs.  Batista (c) vs.  Edge - World Heavyweight Championship
Evet geldik merakla beklenen maça. Zaten bu üç isim birleşirse kötü maç ihitmali ortadan kalkıyor. Güzel bir bitiş olduğunu söylemek isterim.

Taker ve Batista lock-up'la giriyor birbirine. Taker ring dışındaki Egde'i yakalıyor Batista'dan kurtulup. Sonra Batista'yla Edge'i kim dövecek diye kavga ediyorlar. Edge, Taker'a saldırıp geri çekiliyor. Batista da aynı şekilde Taker'a arkadan saldırıyor. Sonra kneelift yapıyor. Clothesline da ekleyip Taker'ı ring dışına atıyor. Taker ayakları üzerine düşüp ring dışından Edge'i yakalıyor ve onu ring dışına çekiyor.

Bu arada farkettim ki kimse Edge'i sevmiyor. Taker, Batista'ya da saldırıp onu da yıkıyor. Sonra ünlü leg drop'unu yapıyor apron'dan. Edge uyanık davranıp Batista'yı saydırıyor, 2'de kalkıyor Batista. Edge, Taker ringe girmeye çalışırken ona shoulderblock yapıyor ve tekrar ring dışında gönderiyor. Ancak Batista onu yakalayıp önce slam sonra clothesline yapıyor.

Edge'i köşede şarj ediyor, Edge drop toe hold'la geri dönüyor ve rakibinin kafasını köşeye geçiriyor. Edge spear deniyor ama kafasına tekmeyi yiyor. Powerslam geliyor Batista'dan. Taker tuşu bozuyor. Taker, Edge'e leg drop yapmak istiyor yine apron'dan, Batista runnig clothesline'la Taker'ı ring dışına uçuruyor.

Batista'dan spinebuster geliyor. Batista Bomb için işaret veriyor. Edge low-blow yapıp tuşa gidiyor ama Taker hakemi ring dışına çekince sayacak adam kalmıyor. Taker sonunda ringe giriyor adam gibi. Edge'i yumruklayıp köşede splash çekiyor. Taker snake eyes ve big boot yapıyor, tuşa gidiyor ama Edge kalkıyor.

Taker old school yapıyor. Batista'ya triangle choke bağlamak istiyor. Bu sırada Edge yine uyanıklık yapıp dışardan zili çalıyor. Taker hakeme doğru yönelmişken Edge hızla ringe girip spear yapıyor! Ancak Taker 2'de kurtuluyor. Edge, Batista'ya spear çekiyor bu sefer! Ancak Batista da 2'de kalkıyor. Sonra Edge sandalye alıyor ancak Batista rakibinin yüzüne tekmesini geçiriyor.

Taker ve Batista birbirine giriyor bu sırada. Taker bir superplex buluyor, Batista da Edge'in üzerine düşüyor. Olan Egde'e oluyor yani. Batista, Edge'e Batista Bomb yapmak istiyor ama aynı zamanda Taker da chokeslam için boğazına yapışıyor. Taker chokeslam buluyor. Batista rakibinin karnına bir tekme atıp Batista Bomb arıyor ama Taker onu köşeye ittiriyor.

Taker snake ayes yapıyor ama Batista clothesline'la karşılık veriyor. Batista tuşa gitse de sonuç 2 oluyor. Batista şarj etmek istiyor ama Taker birden rakibini kaldırıp Tombstone çekiyor! Edge arkadan yaklaşıp sandalyeyle Taker'ı yere yıkıyor ve Batista'yı saydırıp maçı kazanıyor. Yeni WH şampiyonu Edge!

Taker pis pis bakarken şov da sona eriyor.

 
Joomla Templates by Joomlashack